top of page
Ieškoti

Tanios Serket fotografijos paroda „Mano fantomas“


Fotografijų serijoje „Mano fantomas“ T. Serket tęsia fotografinius dialogus, kuriamus juodos sienos fone, pradėtus dar Covido pandemijos metu studijoje, namuose. Šįkart autorė ieško jungčių tarp įvairių objektų ir laikmečių, stebi ir nustemba, kai objektai „randa“ vienas kitą, akimirkai tapdami išsipildymu, atsakymu į nuolat kankinantį klausimą.


Serijoje dominuoja kelios ryškios spalvos, šiek tiek vintažinės, kaip ir kompozicijose naudojami daiktai. Visi objektai yra „iškalbingos“ spalvos, su įsivaizduojamu tam tikru kodu (kažkada geltona, mėlyna ir raudona buvo pasiekusios filosofinio simbolizmo aukštumas Bauhaus mokyklos grando W. Kandinskio ir kitų garsių ano laikmečio menininkų teorijose).


Nesigilinant į objektų simbolines prasmes o tik reflektuojant spalvų, daiktų faktūrų ir naujai atsiradusių formų sukeltą emocinį poveikį, fotografijose bandoma nusikelti į asociacijų, vaizduotės, prisiminimų erdvę, kur daiktiškumas yra ne tik gražus, bet ir įkvėpiantis. Vintage efektą sustiprina ypatingas, išgaunamas fotografuojant ant fotojuostos, spalvingumas.


Kompozicijos papildomos gestu, ritmu, pauzėmis (pvz., sukimo judesiu sukuriami apskritimai). Tai tarsi leidžia personažui sudalyvauti spalvų žaidime, tapti formos, o taip pat ir naujo turinio dalimi. Siekiant sujungti spalvotą daiktiškumą ir efemerišką judesio efektą, fotografuojant naudojama dviguba ekspozicija.


Tania Serket – vilnietė fotografė, baigusi tapybos studijas Vilniaus Dailės akademijoje, turinti ilgametę patirtį interjero fotograijoje bei leidyboje. Ji – pirmoji žurnalo „Namas ir aš“ meno redaktorė, fotografė, tekstų autorė, išleidusi interjero tema kelis fotografijų albumus. Naujausias albumas – išsami monografija apie Vilniaus operos ir baleto teatro rūmus „It sustingusi muzika“ (2022). Bendradarbiaudama su Lietuvos leidyklomis, sukūrė fotografijų knygų viršeliams, iliustracijoms, atvirukams. T. Serket rengia personalines meninės fotografijos parodas, dalyvauja grupinėse parodose.


Fotografuodama ant tradicinės foto juostos T. Serket eksperimentuoja su ilgo eksponavimo, taip pat dvigubos ekspozicijos galimybėmis, prioritetą suteikdama spalvotai fotografijai. Menines fotografijas yra eksponavusios ir įsigijusios galerijos JAV: Lexingtong art gallery, PhotoArts, Fine Art Photography. Keletas darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje bei Vokietijoje. Lietuvos Fotomenininkų sąjungos narė.


Kommentare


bottom of page