top of page
Ieškoti

Vilniuje prasideda naujas renginių ciklas „Poetinis Užupis“

Kultūra jungia ir stiprina mus. Net niūriais laikais kultūros renginiai prablaškydavo nerimastingas mintis. Vilniuje įsikūrusi „AP galerija“ kviečia neapleisti kultūros ir prisijungti prie debiutuojančio renginių ciklo „Poetinis Užupis“. Jo metu žiūrovai turės progą įsitikinti subtilia bei gyvai kuriama poezijos ir muzikos sinergija. Pirmasis ciklo vakaras jau kovo 1 d., o jo kviestinis svečių duetas – poetas Alis Balbierius ir saksofonistas Kazimieras Jušinskas.Skirtingi menininkai, susitinkantys tik vienam vakarui


Poezija ir muzika šimtmečiais išlaiko ypatingą ryšį. Jį liudija ne tik istorinis paveldas, bet ir įvairėjančios šių skirtingų sričių pasirodymų formos. „AP galerijoje“ kas mėnesį vyksiantis renginių ciklas „Poetinis Užupis“ priešais žiūrovus suburs tam vakarui parinktus žinomus jaunosios ir vyresnės kartos menininkų duetus, išsiskiriančius savitais kūrybos stiliais.


Gyvai atliekamo pasirodymo metu skaitoma autorinė poezija bus praturtinta literatūros kūriniams pritaikyta improvizacine džiazo bei kitų žanrų muzika. „Poetinio Užupio" renginiai – tarsi nedideli ir savo laikinumu unikalūs performansai ar spektakliai, kurie įvyks tik vieną kartą. Juos režisuoja patys kviestiniai dalyviai.


„Poetai yra puikūs savo kūrybos skaitovai, o klausytojams smalsu susitikti su poetais. Įprasčiau poezija skaitoma progiškai – išleidžiant knygą, poezijos festivaliuose. Mes norime poeziją priartinti prie kasdienybės kultūros ritualų, norisi girdėti ją dažniau, pakviesti žmones pasiklausyti poezijos, padedant lavinti emocinį intelektą, pasikrauti įkvėpimo, kokybiškai pailsėti, gerbti savo kultūrą, ja mėgautis. Vilniui poezija visada suteikia žavesio, poetinės dvasios. Užupio erdvėse poezija kurs ypatingą trauką, nuotaiką“, – pasakojo „AP galerijos“ vadovė Vilma Jankienė.


Šių renginių metu muzikos garsus skleis bei poeziją skaitys Kornelijus Platelis, Erika Drungytė, Ieva Marija Baranauskaitė (vokalas), Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Dominykas Snarskis (būgnai), Arminas Bižys (saksofonas), Lukas Pivoriūnas (suzafonas) ir kiti kūrėjai, kuriuos organizatoriai ketina palaipsniui atskleisti pusmečio eigoje.


„Poetinio Užupio“ atidaryme – Aliaus Balbieriaus ir Kazimiero Jušinsko duetas


Pirmajame renginyje, kuris meno galerijoje įvyks jau kovo 1 d. 19 val., priešais žiūrovus atsistos du gerai žinomi savo sričių menininkai – poetas Alius Balbierius ir saksofonistas Kazimieras Jušinskas.


Nors tai skirtingų kartų ir sričių autoriai, šį duetą apjungs bendra kūrybinė vaizduotė. Abu menininkai pakviesti susipažinti su vienas kito kūryba ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu ieškoti ir atrasti kūrybiniai taškai virs vieno vakaro pasirodymu.


Alis Balbierius (1954) tikras žmogus "orkestras" – poetas, fotografas, publicistas. 2020-ųjų metų Tarptautinio poezijos pavasario laureatas. Priklauso Rašytojų sąjungai, Fotografų sąjungai. A.Balbierius išleido 9 eilėraščių ir 2 esė rinkinius.


Kazimieras Jušinskas (1994) yra vienas iš kūrybingiausių jaunosios kartos saksofonininkų grojantis improvizacinę. Atlikėjas aktyviai koncertuoja Lietuvos džiazo festivaliuose su grupėmis „Džiazlaif“, ,,Laivo troupe", saksofonų kvartetu ,,Katarsis4", bendradarbiauja su DJ Extended, groja „Improdimensijos“ orkestre, dalyvauja įvairiuose tarpdisciplininiuose projektuose, užsiima pedagogine praktika.


Teksto autorė Kamilė PirštelytėComentarios


bottom of page