top of page
Ieškoti

Vilniuje atidaryta iš Maskvos atvežta Annos Bogdanovos piešinių paroda „Paukščių takais“

Spalio 5 d. 18 val. „AP galerijoje” atidaryta atvežtinė rusų grafikės Annos Bogdanovos paroda „Paukščių takais”. Autorė grafikės ir iliustratorės amplua pradėjo dirbti kiek daugiau nei prieš dešimtmetį. Menininkės braižas tapo atpažįstamas rusų parodiniame meno lauke, įvairiuose reklamos projektuose, o dabar su grafikės kūryba turi progą susipažinti ir lietuviška žiūrovų auditorija.


Žmogaus ir gamtos ryšys


Naujausioje A. Bogdanovos parodoje „Paukščių takais“ žiūrovai susidurs su siurrealiais gyvūnais ir gamtos monuose pasineriančiais žmogiškais siluetais. Pasakiški, mitologija dvelkiantys veikėjai, kerinčios nimfos ir kitos dievybės primins ne tik kadaise regėtus archetipinius vaizdinius, bet ir žmogaus ryšį su gamta.

Pažindinantis su Anna, paaiškėjo, kad ji yra aktyvi gamtos saugotoja, todėl jos darbuose jaučiamos gamtos temos, atsiskleidžiančios per augalus ir gyvūnus, įvairius pasakų ar mitų personažus. Grafikė dirba su įvairiomis medžiagomis – tušu, rašalu, markeriais, rašikliais, leidžiančiais išgauti smulkias detales.  A. Bogdanovai labai svarbus popierius, ant kurio ji piešia, todėl ji nuolat ieško naujos kokybės, naujų paviršių. Taip jos akiratin pateko lietuvių gamintojų „SM·LT Art“ gaminami meninio popieriaus bloknotai. Gimė abipusė draugystė – dailininkės ir meninio popieriaus produktų gamintojo.

„Su Anna susidraugavome prieš keletą metų, mus sudomino jos savitas braižas, kurį sudėtinga supainioti su kuo nors kitu. Natūraliai ji tapo mūsų produkcijos ambasadore, džiaugiamės, kad dabar jos kūryba atvyko ir į Lietuvą“, – pasakojo su menininke bendradarbiaujančios įmonės „Smiltainis ir Ko“ prekės ženklo „SM·LT Art“ atstovė Janina Sadauskienė.


Grafikoje – psichodeliniai miško vaizdai, judrios dangaus ir sapnų platybės


Pasak parodos kuratorės Vilmos Jankienės, A. Bogdanovos grafikos lakštai yra sodrūs linijomis iki pat kraštų, lyg perkrauti ir sutankinti, tačiau tai tėra stiliaus dalykas. Tik iš pirmo žvilgsnio trikdo gausios detalės, linijų ir formų žaismė, besiraitanti į netikėčiausias kompozicijas, o tuomet įtraukia stipri optinė jėga.

Annos Bogdanovos kūrinių optiškumas pasireiškia ne regos manipuliacija ir raiškos vibracija. O būtent dėl menamo dekoratyvumo, kuriame fiktyvūs, siurrealiai iškreipti veikėjai, primenantys paslaptingus pasaulio mitus, turintys veidrodinį atsikartojimo efektą, netikėtai išryškėja ir vėl pasislepia linijų ir formų tankmėje.   

Šie aspektai priartina Bogdanovos kūrybą prie psichodelinio meno estetikos. Achromatiniame kolorite, kurio pagrindą sudaro juodų ir baltų spalvų kontrastai, kiekvienas stebintis netrunka pajusti įamžintą intensyvią statiškų judesių – plazdėjimo, tekėjimo, spindėjimo – plastiką. Tai hipnotizuoja ir traukia, tarsi stebuklingos Pano dūdelės melodija, vilioja žiūrovą eiti gilyn į menininkės sukurtą girią, sąmoningai pasimesti tarp tankių medžių, vandenų ir spindinčių žvaigždynų...


Paroda „Paukščių takais“ veiks spalio 5-18 dienomis „AP galerijoje“ (Polocko g. 10, Vilnius). Ekspozicijoje bus galima pamatyti video siužetą, kaip autorė kuria piešinį.


Parodos rėmėjai – „SM·LT Art“ meninis popierius.Comments


bottom of page