top of page
Ieškoti

Užupyje „Šventinė meno mugė 2019“ | AP galerija

Jeigu prieš kelis šimtus metų į garsųjį Paryžiaus saloną patekdavo tik aukštuomenės nariai, dabar kokybiškas meno turinys prieinamas visiems. Užupyje įsikūrusioje „AP galerijoje“ gruodžio 16 dieną atidaryta meno mugė, veiksianti iki sausio 5 dienos.

Meno mugė skirta skubančiam žmogui, norinčiam per trumpą laiką pasinerti į tirštą profesionalaus meno potyrį. Jos ypatumas: jaukių dirbtuvių atmosferoje žiūrovams atverta galimybė nemokamai pamatyti ir vertus muziejų sienų kūrinius, ir dar net nesvajojančių apie muziejus jaunų autorių kūrybos gelmes, pavartyti meno knygų.


Gausioje ekspozicijoje susitinka įvairios kartos


Galerijos erdvėse pristatyta daugiau kaip 70-ties autorių ekspozicija. Vieni šalia kitų pagarbią vietą atranda tokie garsūs meno korifėjai, kaip abstraktaus ekspresionizmo klasikas – Eugenijus Cukermanas ir Ramūnas Čeponis, modernių kamerinių peizažų kūrėjas Aloyzas Stasiulevičius, spalvotų litografijų ištobulinta meistryste ir tapyba garsi Adasa Skliutauskaitė. Taip pat daug kitų solidžių šiuolaikinių autorių – Arvydas Pakalka, Jonas Daniliauskas, Saulius Dastikas, Raimonda Jatkevičiūtė Kasparavičienė, tarp kurių galima atrasti ir jauniausios kartos atstovus – tebestudijuojančią grafikę Justę Kuliešaitę, skaitmeninės grafikos autorių Emilį Jonaitį ir t.t.


Unikalus dialogas tarp kūrinių


Meno mugėje, greta šiuolaikinių grafikos, skulptūros, tapybos kūrinių, įdomių plastinių eksperimentų su formomis ir faktūromis, pristatomi ir tradicinėmis technikomis realizuoti kūriniai, gimstantys iš oforto metalo plokščių, lino ar medžio raižinių. Ir nors ekspozicija pasižymi meno stilių, žanrų ir kartų įvairove, ji įdomiai suartina itin skirtingus autorius, užmezgant unikalų dialogą tarp autorinių kūrinių.


Žiūrovai kviečiami įsiklausyti į šiuos lietuviško meno pokalbius, tapti jo dalyviais, įsitraukiant savomis interpretacijomis. Iš naujo ar dar kartą pažinti natiurmorto, portreto, peizažo žanrus, patyrinėti abstrakcijas ar primityvizmo pavyzdžius, atsiskleidžiančius masyviose drobėse ir miniatiūrose. Galima išgirsti dailininko Augusto Lopo juodosios jūros bangų daužymąsi į aliuminio krantus, pamatyti virš jūros sklendžiančius Miglės Kosinskaitės debesis, pajausti sapnų dejavu žvelgiant į Indros Grušaitės pasakišką siurrealizmą. Užuosti nespėjusių išdžiūti aliejinių dažų kvapą Viktoro Paukštelio drobėse, iš arti apžiūrėti tirštus litvako Leo Ray potėpius.


„Pristatome atrinktą kūrinių ekspoziciją, skirtą šiuolaikiniam žmogui, bandančiam sutaupyti laiko ieškant gero turinio. Tai savotiška šiuolaikinio meno panorama, tiesa, vis tik ji yra gerokai sumažinta, juk ekspozicija telpa vos į 100 kvadratinių metrų erdvę. Kviečiame darbų ir atsakomybių maratone stabtelėti ir pasimėgauti menu. Menas sveikatina visuomenę, atlieka inspiracinę arba terapinę funkciją, taip pat įprasmina kasdienybę“, – sako „AP galerijos“ vadovė Vilma Jankienė.


„Šventinė meno mugė 2019“ veiks iki sausio 5 d. „AP galerijoje“ (Polocko g. 10, Vilnius). Lankymas nemokamas.




Comments


bottom of page