top of page
Ieškoti

UŽUPIS: PRAĖJUSIO LAIKO ETIUDAI iš analoginio archyvo 1994-2009 m.

Parodoje poetas, fotografas Alis Balbierius pristato dar niekur nerodytas fotografijas iš savo

analoginio archyvo, kuriose užfiksuoti 1994–2009 metų Užupio vaizdai.Kodėl Užupis?

Pasak fotografo, nors tuomet gyveno visai kitoje Vilniaus pusėje, Užupis jam buvo tarsi savotiškas draugų sukurtas mitas. Užupis pas Balbierių atėjo ir į jį „įėjo“ per bičiulius ir pažįstamus menininkus: per anksti išėjusį, čia gyvenusį artimą draugą dailininką Zenoną Šteinį, rašytojus Jurgį Kunčiną ir Antaną Ramoną, beje, palaidotą senosiose Bernardinų kapinėse. Per nepakartojamą Užupio charizmatiškąjį kunigaikštį Vildaugą – Stasį Urniežių, daugybę kitų menininkų ir šiaip šios vietos žmonių, sutiktų bohemos užstalėse ir kūrusių Balbieriaus Užupio legendą, Užupio laisvės mitą sovietijos pabaigoje ir nepriklausomybės pradžioje.

Fotografą Užupis žavėjo ir savo paslaptimis ir apleistimi, griuvėsiais ir išraiškinga sena architektūra, Bernardinų kapinėmis. Traukė savo vizualumu, kuris, pasak jo, jau tada buvo aišku, kad kada nors pranyks, bus pakeistas ar net sunaikintas. Balbierius norėjo užfiksuoti ir bent fotografijose išsaugoti šios vietos atmintį. Kaip teigia menininkas: „Šiuose 1994–2009

metų Užupio vaizduose nereikėtų ieškot kažkokių menų – tai urbanistikos dokumentika, kur fotografijos netikslumus užpildo praėjusio laiko prislopinta šviesa, kuri, tikiuosi, suteikia jiems gyvumo ir kitoniškumo, prikelia atmintį“.

APIE AUTORIŲ

Alis Balbierius gimė 1954 m. spalio 1 d. Biržų krašte. Studijavo biologiją, dirbo gamtotyros ir gamtosaugos (T.Ivanausko zoologijos muziejus, Gamtos apsaugos komitetas) bei žurnalisto darbus įvairiuose respublikiniuose dienraščiuose ir savaitraščiuose (Literatūra ir menas, Gimtasis kraštas, Vilniaus tribūna ir kt. ). Nuo 1997 metų yra laisvas rašytojas ir fotografas, Lietuvos rašytojų (nuo 1990 m.) ir Lietuvos fotomenininkų (nuo 1994 m.) sąjungų narys. Autorius išleido 17 poezijos, eseistikos ir ekologinės tematikos knygų, fotografijų albumą „Biržai: kraštas ir miestas“, parodų katalogą „Jono Meko žemė.“ Kaip fotografas yra surengęs apie 40 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose. Yra pelnęs literatūrinių premijų – Maironio (Poezijos pavasario), Z. Gėlės, A. Miškinio ir kt.

Parodos atidarymo vakaras vyks vasario 4 d. 16 val. Paroda eksponuojama I-ajame galerijos aukšte, lankymas nemokamas.


Paroda eksponuojama iki vasario 18 d.

Comments


bottom of page