top of page

02-04, sk

|

Vilnius

UŽUPIS: PRAĖJUSIO LAIKO ETIUDAI I Alio Balbieriaus fotografijos paroda

Kviečiame į Alio Balbieriaus fotografijos parodą UŽUPIS: PRAĖJUSIO LAIKO ETIUDAI. Parodos atidarymo renginys vyks vasario 4 d. 16 val. Renginys nemokamas. Paroda eksponuojama I-ajame galerijos aukšte. Lankymas nemokamas.

Atidarymo renginys vyks vasario 4 d. 16 val.
Renginys nemokamas
UŽUPIS: PRAĖJUSIO LAIKO ETIUDAI I Alio Balbieriaus fotografijos paroda
UŽUPIS: PRAĖJUSIO LAIKO ETIUDAI I Alio Balbieriaus fotografijos paroda

Laikas ir vieta

2024-02-04 11:00 – 2024-02-18 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Kviečiame į Alio Balbieriaus fotografijos parodą UŽUPIS: PRAĖJUSIO LAIKO ETIUDAI iš analoginio archyvo 1994-2009 m.

Parodos atidarymo vakaras vyks vasario 4 d. 16 val. Paroda eksponuojama I-ajame galerijos aukšte, lankymas nemokamas.

„Kodėl Užupis? Čia negyvenau, gyvenau kitoj Vilniaus pusėj… Užupis įėjo į mane, tapo savu pirmiausia per mano bičiulius ir pažįstamus menininkus. Per anksti išėjusį, čia gyvenusį artimą draugą dailininką Zenoną Šteinį, rašytojus Jurgį Kunčiną ir Antaną Ramoną, beje, palaidotą senosiose Bernardinų kapinėse.

Per nepakartojamą Užupio charizmatiškąjį kunigaikštį Vilgaudą – Stasį Urniežių, daugybę kitų menininkų ir šiaip šios vietos žmonių, sutiktų bohemos užstalėse ir kūrusių man Užupio legendą, Užupio laisvės mitą sovietijos pabaigoje ir nepriklausomybės pradžioje.

Pagaliau pats Užupis su savo paslaptimis ir apleistimis, griuvėsiais ir išraiškinga sena architektūra, Bernardinų kapinėmis traukė savęsp ir vizualumu, kuris, buvo aišku, kada nors pranyks, bus pakeistas ar net sunaikintas. Visa tai kažkaip norėjos užfiksuot ir bent sau išsaugot.

Šiuose 1994 – 2009 metų Užupio vaizduose nereikėtų ieškot kažkokių menų – tai urbanistikos dokumentika, kur fotografijos netikslumus užpildo praėjusio laiko prislopinta šviesa ir, tikiuosi, suteikia jiems gyvumo ir kitoniškumo, prikelia atmintį.“

Alis Balbierius

Bendrinti šį renginį

bottom of page