top of page

01-03, an

|

Vilnius

Šiuolaikinės keramikos paroda „Treji metai žmogaus"

Jono Meko skersvėjyje įsikūrusioje „AP galerijoje“ sausio 4 d. 19 val. atidaroma šiuolaikinės keramikos paroda „Treji metai žmogaus“. Joje pristatoma dešimties menininkų kūryba rezonuoja su pastarųjų trejų metų individualiomis bei kolektyvinėmis nuotaikomis.

Registration is closed
See other events
Šiuolaikinės keramikos paroda „Treji metai žmogaus"
Šiuolaikinės keramikos paroda „Treji metai žmogaus"

Laikas ir vieta

2023-01-03 11:00 – 2023-01-29 17:00

Vilnius, Užupio g. 24, 01204 Vilnius, Lithuania

Apie renginį

Jono Meko skersvėjyje įsikūrusioje „AP galerijoje“ sausio 4 d. 19 val. atidaroma šiuolaikinės keramikos paroda „Treji metai žmogaus“. Joje pristatoma dešimties menininkų kūryba rezonuoja su pastarųjų trejų metų individualiomis bei kolektyvinėmis nuotaikomis.

Parodoje pamatine tema tampa žmogus, jo vidiniai išgyvenimai nuolatinių permainų akivaizdoje. Ekspozicijoje pristatomi nauji ir archyviniai, 2020-2023 metų nuotaikas atliepiantys kūriniai.

„AP galerijos“ parodoje pristatomi skirtingų kartų ir stilių autoriai, turintys stiprių bendrybių – šiuolaikišką, konceptualų ir eksperimentinį žvilgsnį į šiandieninę keramiką, Lietuvoje ir užsienyje atpažįstamą meninį identitetą. Ekspozicijoje žiūrovai pamatys Egidijaus Radvensko (Panevėžys), Andriaus Janulaičio (Vilkaviškis), kauniečių Mindaugo Pridotko, Ievos Bertašiūtės-Grosbahos, vilniečių Jolantos Kvašytės, Rūtos Šipalytės, Agnės Šemberaitės, Eglės Einikytės-Narkevičienės, Milenos Pirštelienės kūrybą. Taip pat parodoje pristatoma ir kviestinė viešnia – Norvegijoje gyvenanti ir kurianti menininkė, prestižinio „Ceramica Multiplex“ aukso medalio nugalėtoja Rūta Pakarklytė, geriau žinoma tarptautinei auditorijai ir rečiau pasirodanti Lietuvoje.

Kuratorinėje ekspozicijoje atrinkti 2003-2022 metų laikotarpio kūriniai sugretinami tarpusavyje, bandant atskleisti kaip iš pažiūros skirtinga meninė prieiga prie medžiagų, technologijų ir idėjų gali atspindėti panašius bendražmogiškus išgyvenimus. Net ir prabėgus dešimtmečiams naujame kontekste išeksponuotas kūrinys žiūrovams gali atrodyti vėl aktualiai, atliepti šiandienines realijas, nors galbūt pirminis autoriaus sumanymas buvo visai kitoks. Tai parodoje atveria ir kitą svarbią temą – meno universalumą ir antropologiškumą. Sąmoningą ar intuityvų menininkų gebėjimą skalpeliu operuoti ne tik savo asmenines, bet kolektyvines laikmečio patirtis.

Pandemija, kasdienybės rekonstrukcijos, politiniai perversmai, masiniai protestai, pilietiniai susipriešinimai, ekonominės ar ekologinės krizės, hibridinis ir tiesioginis karas Europoje... visi šie įvykiai privertė prisiminti, kaip stipriai esame priklausomi nuo aplinkos. O ramūs kasdienybės pasikartojimai ir neliečiamumo pojūtis tėra patogi iliuzija, leidžianti suvaldyti išorinės aplinkos chaotiškumą ir neapibrėžtumą.

Žmogiškumo ir asmeninių išgyvenimų apmąstymas „AP galerijos“ parodoje „Treji metai žmogaus“ atsiveria per sudėtingų, provokatyvių ir ekspresyvių kūrinių prizmę. Ekspozicijoje vyrauja skirtingos keramikų technologijos, medžiagų (porceliano, šamoto, molių) ir degimų įvairovė. Žiūrovams pristatomos ne tik skulptūros, bet ir keramikiniai paveikslai, instaliacijos, keletas tapybos darbų, papildančių bendrą parodos scenografiją. Kūriniai dinamiški ir persmelkti egzistencializmo, dominuoja kontrastingos nuotaikos. Vienų autorių kūrybai būdingas groteskas, siaubas, nerimas ir dramatizmas mainosi su kitų žaisme, šaržu bei švelniomis ir viltingomis vidinės ramybės paieškomis.

Parodos kuratorė Kamilė Pirštelytė-Virbičianskė.

Paroda veikia sausio 3 d. – 29 d. „AP galerijoje“, Jono Meko skersvėjyje (Užupio g. 24, Vilnius).

Atidarymo renginys sausio 4 d. 19 val. nemokamas.

Sausio 14 d., 21 d. 13 val., Sausio 26 d. 18.30 val. vyks ekskursijos su parodos kuratore. Bilieto kaina 4 Eur.

Parodos bilieto kaina 2 Eur, senjorams ir studentams 1 Eur, moksleiviams ir žmonėms su negalia įėjimas nemokamas.

Bendrinti šį renginį

bottom of page