top of page

11-07, an

|

Vilnius

SIRENOS I Daivos Kairevičiūtės fotografijos paroda

Kviečiame į Daivos Kairevičiūtės fotografijos parodą SIRENOS. Parodos atidarymo vakaras vyks lapkričio 7 d. 19 val. Renginys nemokamas.

Atidarymo vakaras vyks lapkričio 7 d. 19 val.
Renginys nemokamas
SIRENOS I Daivos Kairevičiūtės fotografijos paroda
SIRENOS I Daivos Kairevičiūtės fotografijos paroda

Laikas ir vieta

2023-11-07 11:00 – 2023-11-19 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Kviečiame į Daivos Kairevičiūtės fotografijos parodos SIRENOS atidarymo vakarą, kuris vyks lapkričio 7 d. 19 val. Dalyvaus autorė.

Paroda veiks iki lapkričio 19 d. pirmajame galerijos aukšte. Lankymas nemokamas.

Parodoje „Sirenos“ fotomenininkė Daiva Kairevičiūtė pirmą kartą pristato trijų fotoserijų „Tarp dievų“ (2020), „Prie fasadų“ (2021) ir „Sirenos“ (2023) darbus. Sirenos – graikų mitologinės būtybės – vilioklės – pusiau moterys, pusiau paukščiai. Pasak D. Kairevičiūtės, parodoje „sirenos“ vilioja ne savo balsais, bet atvirumu ir laisve daryti, ką nori, net ir skraidyti. Moterų kūnai pasipriešina gravitacijai ir plastiškai tarsi šokio judesiais skraido privačiuose namų interjeruose ar viešose miesto erdvėse. „Sirenos“ deklaruoja savo nepriklausomybę, tarsi pasisavina, užvaldo tai, kas ilgai buvo siejama su vyriška galia, valdžia.

Nors moterų aktai yra atviri ir laisvi, juose nėra erotikos, vulgarumo – moteriškas fotografės žvilgsnis apsaugo juos nuo objektyvizavimo ir seksualizavimo. Realūs, tikri, neretušuoti moterų kūnai jungiasi su siurrealiomis, fantastinėmis situacijomis. Pirminis kadras fotomenininkei yra tik medžiaga tolesniam kūrybiniam procesui. D. Kairevičiūtė režisuoja-montuoja daugiasluoksnius, netikėtus ir prieštaringus pasakojimus, taip pat kaip ir jos vilioklės sirenos flirtuoja su antikinėmis figūromis ar istorijomis, žaidžia su alegorijomis. Paradoksalu, bet daugiasluoksniai pasakojimai kaip ir moterų kūnai nėra sunkūs bei kviečia kartu pakilti, skristi ir pamiršti žemiškus sunkumus, kasdienybę.

Daiva Kairevičiūtė (g. 1971) – grafikė, fotomenininkė. 1996 m. Vilniaus dailės akademijoje įgavo grafikos magistro laipsnį, yra Lietuvos dailininkų ir fotomenininkų sąjungų narė. Menininkė yra surengusi 18 autorinių grafikos ir fotografijos parodų, gavusi 5 kūrybos stipendijas. Fotografuoti pradėjo gavusi fotoaparatą dovanų. Iš pradžių juo fotografavusi tik savo grafikos darbus, ilgainiui ėmė su juo keliauti į „gatves“ ir dokumentuoti supančią aplinką ir žmones. Šiuo metu D. Kairevičiūtė dirba fotografe kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“.

Tą patį vakarą antrajame galerijos aukšte vyks ir Nojaus Petrausko tapybos parodos BLYKSNIS PRIEBLANDOJE atidarymas (žr. kitą renginį).

Bendrinti šį renginį

bottom of page