top of page

07-15, pn

|

Vilnius

„Poetinis Užupis" #7 | Poezija ir muzika

„Poetinio Užupio“ renginiai – tarsi nedideli ir savo laikinumu unikalūs performansai ar spektakliai, kuriuos patirti galėsite tik vieną vakarą. Juos režisuoja patys kviestiniai dalyviai. Šįsyk renginio svečiai - poetė Dalia Genovaitė Mažeikytė ir muzikos atlikėja Jausmė.

Bilieto kaina 7 Eur, moksleiviams, studentams ir senjorams 5 Eur
Galerijoje arba Paysera
„Poetinis Užupis" #7 | Poezija ir muzika
„Poetinis Užupis" #7 | Poezija ir muzika

Laikas ir vieta

2022-07-15 19:00 – 20:00

Vilnius, Polocko g. 10, Vilnius 01204, Lithuania

Apie renginį

Paysera bilietai paspaudus čia. 

Kviečiame į septintąjį „Poetinio Užupio“ ciklo renginį, kuriame patirsite subtilią poezijos ir muzikos sinergiją!

Gyvai atliekamo pasirodymo metu skaitoma autorinė poezija bus praturtinta improvizacine muzika.

„Poetinio Užupio“ renginiai – tarsi nedideli ir savo laikinumu unikalūs performansai ar spektakliai, kuriuos patirti galėsite tik vieną vakarą. Juos režisuoja patys kviestiniai dalyviai. Šįsyk renginio svečiai - poetė Dalia Genovaitė Mažeikytė ir muzikos atlikėja Jausmė.

DALIA GENOVAITĖ MAŽEIKYTĖ (g. 1943 m.)

Nesvarbu, kokioje srityje dirbtų – grafikoje, tapyboje ar poezijoje – nuo 1969 m. Lietuvos ir užsienio parodose dalyvaujanti menininkė išsiskiria itin taikliu emocijų simbolizmu, žmogaus dvasinio pasaulio vaizdiniais. Jie kupini tarpkultūrinių mitų, tolimųjų rytų ir vakarietiško pasaulio filosofijų, jautraus žvilgsnio žmogaus būties temoje.

Renginio metu žiūrovai turės progą pirmieji išgirsti jos poeziją iš jau greitu metu debiutuojančio viso gyvenimo poezijos rinkinio "Liepsnų vartai" (1968-1975, 2000-2005). Taip pat unikalu ir tai, kad "Poetinio Užupio" skaitymai vyks Mažeikytės tapybos parodos "Nukrėsti rasas" apsuptyje.

Vizualioji Mažeikytės kūryba pristatyta ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Tailande, Japonijoje, kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Vengrijos, Vokietijos muziejai, M. K. Čiurlionio meno galerija Čikagoje, privatūs kolekcininkai. Už savo grafikos darbus 1977 m. Talino IV grafikos trienalėje pelnė diplomą, 1981 m. Miklošo Kaplano vardo medalį ir Vengrijos premiją už monotipijas, miniatiūras, kitus kūrinius. D. Mažeikytė yra surengusi 26 personalines parodas. Autorės kūrybоs laukas platus: estampai, mažoji grafika, monotipijos, aliejinė tapyba, tempera, akrilas, akvarelė, aliejinės bei kreidinės pastelės, poezija.Kuria grafiką: estampus, mažąją grafiką, monotipijas, aliejinės tapybos, temperos, akvarelės, aliejinės pastelės paveikslus, rašo eilėraščius. Poezija leista Vilniaus menininkų "Plekšnės" klubo almanachuose" 2002 m. „Į vakaro tylą“, 2003 m. – „Kaštonų lietus“, 2004 m. – „Pro ryto vaiskumą“.

JAUSMĖ (ELENA STONKUTĖ)

Viena iš nedaugelio savito braižo atlikėjų, pradėjusi garsinti liaudies instrumentą, koncertines kankles, už Lietuvos ribų. Savo kompozicijose ir dainose ji balsu, dvidešimt devyniomis stygomis, lietuvių bei anglų kalbomis audžia jaukų folkloro, soul, minimalizmo žanrų apklotą, apdabintą kitų mėgstamų stilių (dub, džiazo, post-rock, elektronikos) elementais.

Po daugiau nei penkmečio darbo (muzikiniai projektai, dokumentikos takelio rašymas bendradarbiaujant su BBC, elektroninės muzikos partnerystės, renginių organizavimas) ir gyvenimo Bristolyje, JK, atlikėja 2020 m. vasarą sugrįžo kurti į Lietuvą, kur, įkvėpta šaknų, gimtinės miškų, kalbos, žmonių istorijų ir tokių muzikantų bei grupių kaip Thom Yorke, Moses Sumney, The Cinematic Orchestra, Lianne La Havas ir kt., 2021 m. pradžioje parašė lietuvišką solinį albumą „Namolio“ apie beveik dešimtmetį trukusią kelionę namo atgal prie šaknų, į autentiškumą. Albumą atlikėja klausytojams pristatytė 2022 metų kovą. Jausmė užėmė pirmąją vietą konkurse Novus Muzikos inkubatorius 2021, dalinosi patirtimis ir muzika „LRT Opus“ ir „LRT Klasika“ radijo eteriuose, pasirodė LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Jausmė nepaliauja skleisti žinios, jog muzika - tai ne tik vakarėlis, bet ir puikus mediumas išjausti ir paleisti, dalintis gyliu, suvokimais ir vertybėmis, taip pat, kad svarbu stengtis išlikti autentiškiems, kai šiuolaikinis pasaulis laisvę bando sprausti į rėmus.

Bendrinti šį renginį

bottom of page