top of page

10-10, an

|

Vilnius

PAVIDALŲ PROTĖVIAI I Tado Gutausko skulptūros paroda

Kviečiame į Tado Gutausko skulptūros parodą PAVIDALŲ PROTĖVIAI. Parodos atidarymo vakaras vyks spalio 10 d. 18.30 val. Renginys nemokamas.

Bilietai neparduodami
Žiūrėti kitus renginius
PAVIDALŲ PROTĖVIAI I Tado Gutausko skulptūros paroda
PAVIDALŲ PROTĖVIAI I Tado Gutausko skulptūros paroda

Laikas ir vieta

2023-10-10 11:00 – 2023-11-05 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Kviečiame į Tado Gutausko skulptūros parodą PAVIDALŲ PROTĖVIAI.

Parodos atidarymo vakaras vyks spalio 10 d. 18.30 val. Renginys nemokamas. Atidarymo renginys: https://www.facebook.com/events/1500634260699514

Didingai didelės Tado Gutausko skulptūros savo pavidalais primena prieš 9 ar daugiau tūkstančių metų gyvenusių protėvių kurtus antropomorfinius ar zoomorfinius atvaizdus. Menininkas, ieškodamas pavidalų prigimties, „atkuria“ jų formas, simbolius, archaišką piešinio stilistiką, faktūrą, tarsi archeologas atveria sustingusių senųjų civilizacijų atmintį ir išmintį.

Kaip teigia menininkas pristatomose skulptūrose pagaliau susijungia jo tapybos ir skulptūros pasauliai. Paveikslo rėmuose įkalinti mitologiniai, fantastiniai personažai atgyja fizinėje realybėje, užvaldo galerijos erdves ir kėsinasi į mūsų namus ar viešąsias miesto erdves, kuriose jau gyvena ne vienas T. Gutausko kūrinys.

Nors paroda kalba apie protėvius – kilmės paieškas, grįžimą į pradžią, pabėgti nuo dabarties neįmanoma. Esamąjį laiką skulptūrose įkūnija ryškios, intensyvios spalvos, kurių pripildytas ir mūsų kasdienis, fizinis ar virtualus pasaulis. Pagrindinė šiandienos taisyklė – turi būti matomas, kad būtum pamatytas. Žiūrint į tryliką naujausių spalvotų Tado Gutausko skulptūrų nesupranti, ar žiūri į praeitį, dabartį, o gal ateitį – juk dabartis yra būsima praeitis, o mes ateities protėviai.

adas Gutauskas (g. 1970) – skulptorius, tapytojas. 1989–1995 metais studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje, vėliau Karališkoje vaizduojamojo meno akademijoje Stokholme, Zalcburgo vasaros akademijoje ir kt. Nuo XX a. 10 deš. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose ir rengia personalines parodas. Taip pat kuria skulptūras viešose miesto erdvėse.

Parodoje „Pavidalų protėviai“ autorius pirmą kartą eksponuoja naujausias spalvotas skulptūras, pristatančias naująją menininko kūrybinę kryptį.

Plačiau: https://www.apgalerija.lt/post/tado-gutausko-skulpt%C5%ABros-paroda-pavidal%C5%B3-prot%C4%97viai

Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 5 d.

Bendrinti šį renginį

bottom of page