top of page

12-05, pr

|

Jono Meko skersvėjis

Muzikinis vakaras | AP galerija

Mes jau Jono Meko skersvėjyje ir kviečiame į pirmąjį koncertą naujose erdvėse! Gruodžio 5 d. 19 val. išgirskite muzikinį duetą - Ievą Mariją Baranauskaitę ir Pavelą Arakelian.

Bilieto kaina 10 Eur, studentams ir senjorams 7 Eur
Bilietai apačioje
Muzikinis vakaras | AP galerija
Muzikinis vakaras | AP galerija

Laikas ir vieta

2022-12-05 19:00

Jono Meko skersvėjis, Užupio g. 24, 01203 Vilnius, Lithuania

Apie renginį

Mes jau Jono Meko skersvėjyje ir kviečiame į pirmąjį koncertą naujose erdvėse!

Gruodžio 5 d. 19 val. išgirskite muzikinį duetą - Ievą Mariją Baranauskaitę ir Pavelą Arakelian.

Bilieto kaina 10 Eur, studentams ir senjorams 7 Eur: https://tickets.paysera.com/.../muzikinis-vakaras-ap... 

Ieva ir Pavelas susipažino 2016 metais Vilniuje, vokiečių vadybiniko kūruojamame renginyje, vėliau jie kartu dalinosi scena Minske, bei ne vienam Vokietijojos mieste. Fragmentas iš koncerto Minske 2016 metais: https://www.youtube.com/watch?v=XTVd-D1BNm4

Pavel Arakelian, armėnų kilmės muzikantas iš Baltarusijos, vienas iš Baltarusijos kultūrinio protesto prieš Lukašenkos rėžimą lyderių, daugelio tarptautinių muzikinių festivalių dalyvis, tarptautinio konkurso „Usadba. Jazz" pirmosios premijos laureatas.

Kompozitorius, muzikantas, grojantis klavišiniais instrumentais bei virtuoziškai valdantis visų tipų saksofonus. Plataus žanro muzikantas, jo repertuare tiek improvizacinė, tiek šiuolaikinė, tiek bliuzo, tiek pop muzika skamba originaliai tik jam vienam būdingomis spalvomis. Muzikantas intensyviai koncertuoja Vokietijoje, Anglijoje bei kitose Europos šalyse. Šiuo metu dėl grasinimų susidoroti ir Baltarusijos rėžimo persekiojimo kuriam laikui apsistojęs Vilniuje. Turbūt garsiausias pasaulyje džiazo muzikos portalas „All About Jazz“ Pavelą pavadino žymiausiu Baltarusijos saksofonininku.

Daugiau apie Pavel Arakelian bei jo veiklas galite rasti šiose nuorodose: https://www.allaboutjazz.com/musicians/pavel-arakelian https://www.facebook.com/ArakelianMusic

Ieva Marija Baranauskaitė – kūrėja, netelpanti į jokio žanro ribas. Pati sako sąmoningai besistengianti į jas nepapulti, nes tai trukdo laisvai reikšti muzikinę mintį. Jos kūryboje pinasi džiazas ir akademinė muzika, įvairių tautų folkloras, teatras, literatūra, psichologija, filosofija ir dar labai daug kas, ką ji vadina patirtimi. Patirtis sugula įvairiuose kūrybiniuose projektuose: „Bazm – E Dāstāngo“ (arba „Laiškai iš Maroko“) simfoninės muzikos garsais ji kalba apie senovės arabų pasakotojų susiėjimą, grupėse „Esi“, „Jazz By Two“, „In albedo“, „Such‘a‘trip“ skleidžiasi vis skirtingos muzikinės ir idėjinės koncepcijos, bendruose projektuose dažnai sekama literatūros naratyvais. Menininkė laisvai traktuoja ne tik stilius ir žanrus, bet ir pačią muzikos sąvoką – sako, jog muzika jai tėra įrankis, padedantis išreikšti aukštesnes žmogiškąsias vertybes.

I. M. Baranauskaitė mokėsi B. Dvariono muzikos mokykloje, studijavo džiazo atlikimą Vilniaus kolegijoje, o magistrantūrai pasirinko akademinę kompoziciją LMTA. Reiškiasi užsienio džiazo ir akademinės muzikos scenose, komponuoja teatrui, kinui, mados projektams, kuria dainų tekstus, organizuoja renginius, moko muzikos meno – 2019 m. drauge su prestižinio Berklio koledžo absolventais kūrybine patirtimi dalinosi Dubajuje. ” – (Muzikos informacijos leidybos centras)

Daugiau apie Ievą Mariją Baranauskaitę bei jos veiklas galite rasti jos puslapyje: https://ievamarijabaranauskaite.com/

Bendrinti šį renginį

bottom of page