top of page

09-04, pr

|

Vilnius

MANO FANTOMAS I Tanios Serket fotografijos paroda

Jau rugsėjo 4 d. (pirmad.) 19 val. atidarysime Tanios Serket fotografijų parodą pirmajame galerijos aukšte. Kviečiame užsukti!

Atidarymo vakaras rugsėjo 4 d. 19 val.
Renginys nemokamas
MANO FANTOMAS I Tanios Serket fotografijos paroda
MANO FANTOMAS I Tanios Serket fotografijos paroda

Laikas ir vieta

2023-09-04 11:00 – 2023-09-17 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Jau rugsėjo 4 d. (pirmad.) 19 val. atidarysime Tanios Serket fotografijų parodą pirmajame galerijos aukšte. Kviečiame užsukti!

Atidarymo renginys: https://www.facebook.com/events/996598235011668

Paroda bus eksponuojama rugsėjo 4-17 d. Lankymas nemokamas.

Fotografijų serijoje „Mano fantomas“ autorė tęsia fotografinius dialogus juodos sienos fone, pradėtus dar Covid pandemijos metu. Šįkart tos pačios juodos sienos fone ieškoma jungčių tarp įvairių objektų ir laikmečių, stebima ir nustembama, kai objektai „randa“ vienas kitą, akimirkai tapdami išsipildymu, atsakymu į nuolat kankinantį klausimą.

Serijoje dominuoja kelios ryškios spalvos, šiek tiek vintažinės, kaip ir kompozicijose naudojami daiktai. Visi objektai yra „iškalbingos“ spalvos, su įsivaizduojamu tam tikru kodu (kažkada geltona, mėlyna ir raudona buvo pasiekusios filosofinio simbolizmo aukštumas Bauhaus mokyklos grando W. Kandinskio ir kitų garsių ano laikmečio menininkų teorijose).

Nesigilinant į objektų simbolines prasmes, o tik refleksuojant spalvų, daiktų, faktūrų ir naujai atsiradusių formų sukeltą emocinį poveikį, fotografijose bandoma nusikelti į asociacijų, vaizduotės, prisiminimų erdvę, kur daiktiškumas yra ne tik gražus, bet ir įkvepiantis. Vintage efektą sustiprina ypatingas, fotografuojant ant fotojuostos išgaunamas, spalvingumas.

Kompozicijos papildomos gestu, ritmu, pauzėmis (pvz. sukimo judesiu sukuriami apskritimai). Tai tarsi leidžia personažui sudalyvauti spalvų žaidime, tapti formos, o taip pat ir naujo turinio dalimi. Siekiant sujungti spalvotą daiktiškumą ir efemerišką judesio efektą, fotografuojant naudojama dviguba ekspozicija.

Tania Serket – vilnietė fotografė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, turinti ilgametę patirtį interjero fotografijoje bei leidyboje. Baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Ji buvo pirmoji žurnalo „Namas ir aš“ meno redaktorė, fotografė, tekstų autorė, išleidusi interjero tema kelis fotografijos albumus. Naujausias iš jų – 2022 m. išleistoje monografijoje „It sustingusi muzika“ apie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro rūmus.

Bendradarbiaudama su Lietuvos leidyklomis, sukūrė fotografijų knygų viršeliams, iliustracijoms, atvirukams. T. Serket rengia personalines menines fotografijos parodas, dalyvauja grupinėse parodose.T. Serket menines fotografijas yra eksponavusios ir įsigijusios galerijos „Lexingtong art gallery“ bei „PhotoArts, Fine Art Photography“ (JAV). Keletas darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje bei Vokietijoje.

Bendrinti šį renginį

bottom of page