top of page

06-01, kt

|

Vilnius

Jono Meko šviesa. Sustabdyti blyksniai I Fotografijų paroda

Itin asmeniškoje nuotraukų parodoje „Jono Meko šviesa. Sustabdyti blyksniai“ keliausime J. Meko kūrybos bei šeimyninio gyvenimo akimirkomis, kurias užfiksavo jo ž

Paroda iki birželio 8 d.
Įėjimas nemokamas
Jono Meko šviesa. Sustabdyti blyksniai I Fotografijų paroda
Jono Meko šviesa. Sustabdyti blyksniai I Fotografijų paroda

Laikas ir vieta

2023-06-01 23:00 – 2023-06-08 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Įėjimas nemokamas.

Iki birželio 8 d. itin asmeniškoje nuotraukų parodoje „Jono Meko šviesa. Sustabdyti blyksniai“ keliausime J. Meko kūrybos bei šeimyninio gyvenimo akimirkomis, kurias užfiksavo jo žmona Hollis Melton ir pats Jonas Mekas.

Nuotraukų rinkinį atvežė Lietuvos Respublikos Konsulatas Valensijoje. Užfiksuotuose kadruose - sustabdytos garsaus filmininko šeimyninio gyvenimo bei Jono Meko grįžimo į gimtinę akimirkos. Pasak parodos sudarytojo Tomo Ivanausko, tai maža, bet labai prasminga, simboliška ir asmeniška paroda.

„Nuotraukų parodoje be įžymių jo bičiulių, užfiksuotų kūrybos akimirkų yra ir lietuviško konteksto. Vienoje H. Melton nuotraukoje Jonas sėdi poetiškoje sėdėsenoje, jo plaukus draiko vėjas, jam už nugaros siūbuoja gimtinės medžiai, kurie išaugo per tą laiko, kol jo nebuvo, ir ta kamera šalia ant gimtinės žemės – man asmeniškai, tai yra viskas, kas yra Jonas Mekas. Taip su Jono sūnumi Sebastian ir sudarėme šią nedidelę, bet labai asmenišką ir prasmingą nuotraukų parodą, kuri nukeliavo į Ispaniją, Švediją, Pietų Korėją ir dabar atvažiavo į Lietuvą“, - sako T. Ivanauskas.

Parodos eksponavimo laikotarpiu Skersvėjyje bus rodomi du filmai: „Kalbėti į pačią širdį“ bei „Kai aš judėjau pirmyn, kartkartėmis mačiau trumpus grožio blyksnius“.

Parodos mecenatė - Aurelija Rusteikienė.

Bendrinti šį renginį

bottom of page