top of page

10-05, pr

|

AP Galerija

Grafikos paroda „Paukščių takais" | Anna Bogdanova (Rusija)

Pasakiški, mitologija dvelkiantys veikėjai, kerinčios nimfos ir kitos dievybės primins ne tik kadaise regėtus archetipinius vaizdinius, bet ir žmogaus ryšį su gamta.

Grafikos paroda „Paukščių takais" | Anna Bogdanova (Rusija)
Grafikos paroda „Paukščių takais" | Anna Bogdanova (Rusija)

Laikas ir vieta

2020-10-05 18:00 – 2020-10-18 17:00

AP Galerija, Polocko g. 10, Vilnius 01204, Lithuania

Apie renginį

Spalio 5 d. sostinėje, „AP galerijoje” atidaroma atvežtinė rusų grafikės Annos Bogdanovos paroda „Paukščių takais”. Autorė grafikės ir iliustratorės amplua pradėjo dirbti kiek daugiau nei prieš dešimtmetį. Menininkės braižas tapo atpažįstamas rusų parodiniame meno lauke, įvairiuose reklamos projektuose, o dabar su grafikės kūryba turi progą susipažinti ir lietuviška žiūrovų auditorija.

Naujausioje A. Bogdanovos parodoje „Paukščių takais“ žiūrovai susidurs su siurrealiais gyvūnais ir gamtos monuose pasineriančiais žmogiškais siluetais. Pasakiški, mitologija dvelkiantys veikėjai, kerinčios nimfos ir kitos dievybės primins ne tik kadaise regėtus archetipinius vaizdinius, bet ir žmogaus ryšį su gamta. Pažindinantis su Anna, paaiškėjo, kad ji yra aktyvi gamtos saugotoja, todėl jos darbuose jaučiamos gamtos temos, atsiskleidžiančios per augalus ir gyvūnus, įvairius pasakų ar mitų personažus.

Achromatiniame kolorite, kurio pagrindą sudaro juodų ir baltų spalvų kontrastai, kiekvienas stebintis netrunka pajusti įamžintą intensyvią statiškų judesių – plazdėjimo, tekėjimo, spindėjimo – plastiką. Tai hipnotizuoja ir traukia, tarsi stebuklingos Pano dūdelės melodija, vilioja žiūrovą eiti gilyn į menininkės sukurtą girią, sąmoningai pasimesti tarp tankių medžių, vandenų ir spindinčių žvaigždynų...

Parodos rėmėjai – „SM·LT Art“ meninis popierius.

Paroda „Paukščių takais“ veiks spalio 5-18 dienomis „AP galerijoje“ (Polocko g. 10, Vilnius). Atidarymo renginys spalio 5 d. 18 val. Jo metu bus galima pamatyti video siužetą, kaip autorė kuria piešinį. Renginys nemokamas.

Galerijos lankymo bilieto kaina 1 Eur, vaikams ir jaunimui iki 25 m. nemokamai.

Bendrinti šį renginį

bottom of page