top of page

03-12, an

|

Vilnius

FRAME I Arkadijaus Gotesmano koncertas

Kovo 12 d. 19 val. kviečiame patirti išskirtinį Arkadijaus Gotesmano perkusijos koncertą, kuriame naujomis idėjomis kunkuliuojantis kūrėjas pristato naujausią savo projektą „FRAME“, įkvėptą meno kūrinių.

Koncertas vyks kovo 12 d. 19 val.
Bilietai apačioje
FRAME I Arkadijaus Gotesmano koncertas
FRAME I Arkadijaus Gotesmano koncertas

Laikas ir vieta

2024-03-12 19:00 – 2024-04-12 20:00

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Kovo 12 d. 19 val. kviečiame patirti išskirtinį Arkadijaus Gotesmano perkusijos koncertą, kuriame naujomis idėjomis kunkuliuojantis kūrėjas pristato naujausią savo projektą „FRAME“, įkvėptą meno kūrinių.

Bilieto kaina 15 Eur. Bilietus bus galima įsigyti vietoje arba paspaudus čia. 

Lietuviškas perkusijos peizažas neįsivaizduojamas be Arkadijaus Gotesmano – vieno kūrybingiausių ir produktyviausių džiazo scenos atstovų. Tiesą sakant, ne tik džiazo. Arkadijaus polėkis neretai jį nuskraidina į teatro, poezijos ar kino erdves. „FRAME“ – darbo studija su sklindančiais garsais, kurie išgaunami įvairiais metalo ir medienos perkusijos instrumentais. Kartu visa tai tampa spalvotu perkusiniu tutti, kurio garsas išgaunamas šluotelėmis ir lazdelemis atstojančiomis dailininko teptuką. Vizualinis „FRAME“ fonas – du skambantys metaliniai rėmai, simbolizuojantys paveikslo pradžią ir pabaigą.

Arkadijaus Gotesmano meilė metaliniams perkusijos garsams prasidėjo nuo senelio, kuris buvo kalvis. Arkadijus Gotesmanas yra LMTA docentas, dėstytojas. Jis žinomas ne tik kaip perkusininkas ir kompozitorius, bet taip pat kaip poetas, režisierius, pedagogas, prodiuseris. Jis yra orkestro „Vilniaus klezmeriai“ siela ir dviejų muzikos festivalių, „Jewish art festival in Lithuania” ir „Utenos perkusijos ir džiazo festivalis“, meno vadovas, taip pat teatro „Theatrum solius quadri“ įkūrėjas. Jis kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais, literatais, aktoriais ir vaizduojamojo meno kūrėjais, kuria autorinius spektaklius. Arkadijus yra vienas nebylių filmų garsinimo gyvai entuziastų, populiarinantis šio žanro renginius Lietuvoje su įvairių šalių muzikantais. Perkusininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, yra pristatęs Osvaldo Balakausko, Anatolijaus Šenderovo, Zitos Bružaitės, Šarūno Nako ir kitų kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras.

Arkadijui Gotesmanui pavyksta rasti naujų džiazo scenų periferijoje ir įtraukti į savo projektus pasaulines džiazo figūras. Jis improvizavo su daugybe įvairių krypčių muzikos korifėjų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šilkloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle’u, Timu Daisy, Joey Baronu, Barry Guy, Dominicu Duvaliu, Dave’u Douglasu, Nate Wooly, Albertu Begeru, Martinu Küchenu, Marku Tokaru, Warrenu Smithu, Andrew Lambu ir kt. Nuolatiniai jo partneriai Lietuvoje yra Viačeslavas Ganelinas, Petras Vyšniauskas, Dmitrijus Golovanovas, Janas Maksimovičius.

2018 metais A. Gotesmanui įteiktas Tarptautinio džiazo festivalio „Birštonas“ didysis prizas, o 2015-aisiais – „Vilnius Jazz“ festivalio prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Bendrinti šį renginį

bottom of page