top of page

02-11, št

|

Vilnius

Ekskursijos po parodą METŲ MONOTONIJA

Ekskursijos po tekstilės parodą vyks vasario 11 d., 18 d. 13 val.

Parodos bilieto kaina 2 Eur, su ekskursija 4 Eur
Bilietai apačioje
Ekskursijos po parodą METŲ MONOTONIJA
Ekskursijos po parodą METŲ MONOTONIJA

Laikas ir vieta

2023-02-11 13:00 – 2023-02-18 13:00

Vilnius, Užupio g. 24, 01204 Vilnius, Lithuania

Apie renginį

Bilietą galite įsigyti renginio vietoje arba Payseroje paspaudus čia. Ekskursijos po tekstilės parodą vyks vasario 11 d., 18 d. 13 val. Ekskursijas ves - galerininkė Vilma Jankienė, menotyrininkė Kamilė Pirštelytė. 

Nėra geresnės progos ištyrinėti parodą įdomiais kontekstiniais rakursais nei tai darant su meno specialistu ekskursijoje!

Kviečiame į pažintinę ekskursiją po paslaptingosios menininkės Loretos Gutauskienės (g. 1939) tekstilės ekspoziciją „Metų Monotonija", kurioje pakalbėsime apie paveikslų simbolizmą, raštų reikšmes skirtingose kultūrose, kūrybos užkulisių istoriją ir dar daug kitų įdomių aspektų.

Apie autorę

Loreta Gutauskienė - profesionali pianistė ir pedagogė. 2000-aisiais pradėjo kurti tekstilės paveikslus iš panaudotų šeimos drabužių ir buities audinių. Pastebėjus autorės savitumą vizualiuose menuose gerai žinomiems artimiesiems, t.y. vyrui, dailininkui Leonardui Gutauskui ir sūnui, skulptoriui Tadui Gutauskui, bei paskatinus tuo užsiimti toliau, moteris per dešimtmetį sukūrė beveik šimto paveikslų kolekciją.

Pasak menotyrininkės, parodos kuratorės Laimos Kreivytės, Marijos Gimbutienės mintis apie Senosios Europos neiššifruotą, bet moksliškai išanalizuotą Vinčos kultūros raštą aktuali galvojant apie kitokius žinių ir ypač dvasinės patirties perdavimo būdus. „Linijos, trikampiai, apskritimai, kvadratai, ovalai sudaro ne tik ornamentus, bet ir raštą, ir šiuos rašmenis galima įžvelgti Loretos Gutauskienės kūriniuose. Archajiškus ir modernius, tačiau išlaikančius ir su niekuo nesupainiojamą individualią rašyseną. <...> Paveikslai yra kaip lobių skrynia, kosminis kiaušinis – pramuši sidabrą, randi auksą. Dėžutė dėžutėje, rėmas rėme, paveikslas paveiksle. Daugiasluoksnė ikona, kuri kartu yra ir daugiabriaunė, ir plokščia.“

Bendrinti šį renginį

bottom of page