top of page

09-27, pr

|

Vilnius

Danguolė Brogienė | Optinės tekstilės paroda "Mėlynos mintys"

Rugsėjo 27 d. – spalio 24 d. Vilniaus „AP galerijoje“ pristatoma Danguolės Brogienės, Vilniaus dailės akademijos profesorės bei vienos ryškiausių optinės tekstilės meno atstovių Lietuvoje, paroda „Mėlynos mintys“. Nemokama spalvotyros paskaita su autore spalio 15 d. 22 val.

Parodos lankymas 2 Eur, senjorams 1 Eur
Jaunimui iki 25 m. nemokamai
Danguolė Brogienė | Optinės tekstilės paroda "Mėlynos mintys"
Danguolė Brogienė | Optinės tekstilės paroda "Mėlynos mintys"

Laikas ir vieta

2021-09-27 16:00; GMT+3 – 2021-10-24 17:00; GMT+3

Vilnius, Polocko g. 10, Vilnius 01204, Lithuania

Apie renginį

Rugsėjo 27 d. – spalio 24 d. Vilniaus „AP galerijoje“ pristatoma Danguolės Brogienės, Vilniaus dailės akademijos profesorės bei vienos ryškiausių optinės tekstilės meno atstovių Lietuvoje, paroda „Mėlynos mintys“. Spalvotyrą 20 metų dėstanti menininkė ekspozicijoje atvers dekoratyvias autorine šilko technika sukurtas paveikslų kompozicijas.

Danguolės Brogienės kūriniuose, kaip ir visoje jos kūryboje, plonos šilko linijos jungiasi į semantinių reikšmių kupiną geometrinę dėlionę. Kvadratai ir zigzagai, trikampiai ir apskritimai – formos, egzistuojančios mūsų aplinkoje ne tik kaip kasdienybės dariniai, bet ir kaip transcendentiniai, archainiai simboliai.

Kosmines, gyvenimo būties ir laiko alegorijas atrandame senovės civilizacijų reliktuose, lietuvių, baltų taudodailėje bei folklore. Jos iš naujo savitai atgimsta Danguolės Brogienės kūriniuose tarsi užminta mįslė šilko gijų struktūrose. Kūriniai perteikia nuolatinę pasaulio kaitą, nepaisant žmonių tikėjimo, kad gyvenimas yra tarsi uždara bei statiška erdvė. Abstrakti tekstilininkės žaismė iškraipo šią erdvę, paverčia siurrealiu bei ne iki galo atpažįstamu, tačiau masinančiu miražu.

Gyvenimo linijos, tarsi moirų likimo siūlai, tampa simboliais tik sąveikaudami su kruopščiai atrinktomis spalvomis. Nors parodoje „Mėlynos mintys“ bus pristatoma skirtingų laikotarpių Brogienės kūryba, tačiau pagrindinę ekspozicinę dalį sudarys naujausių metų tekstilė ir juose dominuojantis mėlynas koloritas.

Mėlyna – tai pastovumo ir tiesos, dangaus spalva. Autorė tiki, kad mėlyna visada yra su mumis. Netgi jeigu ir apniukusi diena, žmonės išlaiko viltį, kad tarp debesų danguje pasirodys nors ir mažas lazuritinės-mėlynos spalvos dangaus lopinėlis. Dangaus melsvumas visą laiką siejasi su gamtos pastovumu, atviro kosmoso siekiamybe, viltimi ateinančiai dienai.

-

Danguolė Brogienė (1959) tekstilės srityje dirba nuo 1982 metų. Per šį ilgą meninį laikotarpį autorės darbai pristatyti virš 120 parodų pasaulyje (Vokietijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Mongolijoje, Japonijoje, Anglijoje, Meksikoje, JAV ir kitose šalyse), kūryba įtraukta į Lietuvos visuotinę enciklopediją bei paskelbta Oksfordo leidinyje-enciklopedijoje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės”. Brogienės darbų galime aptikti ne tik tarptautinėse privačiose kolekcijose, bet ir viešose architektūrinėse erdvėse, Lietuvos taikomajame dailės muziejuje.

-

Bendrinti šį renginį

bottom of page