top of page

08-15, an

|

Vilnius

ATVERTYS I Andrius Paulavičius (tapyba) ir Gediminas Endriekus (skulptūra)

Parodos atidarymo vakaras vyks rugpjūčio 17 d. 19 val. (renginys nemokamas). Paroda bus eksponuojama rugpjūčio 15 d. - rugsėjo 10 d. Daugiau informacijos apie parodą netrukus.

Parodos atidarymas rugpjūčio 17 d. 19 val.
Renginys nemokamas
ATVERTYS I Andrius Paulavičius (tapyba) ir Gediminas Endriekus (skulptūra)
ATVERTYS I Andrius Paulavičius (tapyba) ir Gediminas Endriekus (skulptūra)

Laikas ir vieta

2023-08-15 11:00 – 2023-09-10 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Kviečiame į naujos jungtinės Andriaus Paulavičiaus tapybos ir Gedimino Endriekaus skulptūros parodos atidarymo vakarą rugpjūčio 17 d. 19 val. Renginys nemokamas. Paroda bus eksponuojama rugpjūčio 15 d. - rugsėjo 10 d.

Andrius Paulavičius (g. 1972) – gimė Kėdainiuose, piešti pradėjo dar vaikystėje, 2013 m. Kėdainiuose surengė pirmąją personalinę parodą „Ieškojimai“. Menininkas taip pat piešia, lipdo, fotografuoja, kuria baldus.

Gediminas Endriekus (g. 1982) – 2005 m. Vilniaus dailės akademijos Telšių dizaino fakultete baigė skulptūros studijas, atsikraustęs į Vilnių pradėjo dirbti bronzos liejykloje bei intensyviai kurti. Skulptorius yra dalyvavęs grupinėse parodose, tarptautinėje meno mugėje „Art Vilnius‘19“, rezidavo Užupio meno inkubatoriuje, 2015 m. surengė pirmąją solo parodą.

„Ši paroda yra tarsi dviejų to paties amato specialistų, menininkų pašnekesys, keliantis ne tik meninius, bet ir filosofinius, gyvenimiškus klausimus. Tačiau menininkai mezga pokalbį ne tik tarpusavyje, bet ir su žiūrovais. Taigi paroda tampa vartais tiek parodos autoriams, tiek lankytojams, kurie yra kviečiami atsiverti ir atverti eksponuojamus kūrinius“ – sako parodos kuratorė galerininkė V. Jankienė.

Parodoje „Atvertys“ A. Paulavičius kūryba atsiveria abstrakčiais, ryškiais ir spalvingais tapybos darbais. Ekspresyvūs, kompleksiški, o kartais meditatyviai ramūs paveikslai įkūnija menininko sau keliamus iššūkius, spalvų, tekstūrų, formų, medijų eksperimentus ir improvizacinę autoriaus prigimtį. Menininkas neturi vieno stiliaus – parodoje taip pat pristatomi ir A. Paulavičiaus kubizmo įkvėpti darbai – medžio detalėmis dekoruoti paveikslai ir skulptūra-gitara.

Pokalbį su A. Paulavičiaus kūriniais parodoje mezga figūratyvinės Gedimino Endriekaus skulptūros. G. Endriekus, susidomėjęs žmogaus anatomija ir kilme dar vaikystėje, savo darbuose ne tik meistriškai lipdo kūnus, bet ir aiškinasi egzistencinius, žmogaus gyvenimo prasmės klausimus, siekia atverti būties paslaptis. Pasak menininko, kūryba jam – tai bandymas suprasti pasaulį, save. Figūratyvines kompozicijas G. Endriekus papildo abstrakčiais, dinamiškais, stilizuotais motyvais. Skulptūroms būdingas dualumas: menininkas derina abstraktų ir figūratyvų meną, kuria tamsos ir šviesos kontrastus, jungia betoną ir bronzą.

Ši paroda – tai galimybė iš naujo patirti abiejų menininkų kūrinius kitokiame kontekste ir įrodymas, kad skirtingos meno formos kūrėjus gali ne tik skirti, bet ir jungti, atverti naujas jų darbų interpretacijas.

Bendrinti šį renginį

bottom of page