top of page

02-02, pn

|

Vilnius

APžiūra I 10-ties autorių jungtinė paroda

Kviečiame į proginę jungtinę 10-ties autorių parodą „APžiūra“. Parodos atidarymo renginys vyks vasario 4 d. 16 val. Renginys nemokamas.

Atidarymo renginys vyks vasario 4 d. 16 val.
Renginys nemokamas
APžiūra I 10-ties autorių jungtinė paroda
APžiūra I 10-ties autorių jungtinė paroda

Laikas ir vieta

2024-02-02 11:00 – 2024-03-03 19:30

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Parodos atidarymo vakaras vyks vasario 4 d. 16 val. Renginys nemokamas. Paroda bus eksponuojama vasario 2 - kovo 3 d.

Vasario 4 dieną atidaroma proginė dešimties menininkų paroda „APžiūra“. Proginė, nes šį mėnesį galerija mini aštuntąjį gimtadienį, pristatydama gausybę renginių, o pagrindinės ekspozicijos tema atliepia esminį visų veiklų principą – plačiosios visuomenės edukavimą, lavinant žingeidų ir kritinį žiūrovo žvilgsnį į daugiaplanę lietuviško meno panoramą.

„APžiūros“ parodoje pristatomas menininkų dešimtukas įdomus savo netikėtumu. Vienoje erdvėje eksponuojami ir įvairių premijų laureatai, ir dar tik kylantys menininkai, ir mažai žinomi publikai vizualiųjų menų kūrėjai. Tai fotografas Remigijus Treigys, skulptorius Tadas Gutauskas, akvarelistas Eugenijus Nalevaika, keramikė Milena ir kino dailininkas Donatas Piršteliai, grafikė Oksana Judakova, šiaudų meno kūrėja Marija Liugienė, tapytojai Živilė Jasutytė, Mantas Daujotas, Eglė Kontrimienė-Degutis.

Iš pirmo žvilgsnio autoriai skiriasi viskuo – disciplinomis, kartomis, stiliais, patirtimis, formatais. Tačiau vienoje erdvėje išeksponuota jų kūryba jau netrukus susisieja egzistencialistiniu pasaulio pajutimu, aptakiomis, grafiškomis, minimalistinėmis formomis, jų pasikartojimais. „APžiūroje“ pristatoma dešimties menininkų kūryba itin atmosferiška ir dvelkianti laikinumo, nepastovumo šiame pasaulyje paslaptimi. Kūrinių objektai ir dėmės plūduriuoja abstraktybėje, nutylėjimuose, tirpsta toliuose, besikeičiančios paros, metų sezonų šešėliuose. Vien pati darbų raiška trina aiškias ribas tarp skirtingų menų, atskleidžia jų universalumą.

Šiuolaikinis žmogus, persisotinęs vaizdų, skuba žiūrėti ir daryti išvadas. Tačiau mene įspūdis turi savo progresiją, kuriai reikia laiko ir pastabumo. Paslaptys domina visus, net ir labiausiai skubančius, tai taip pat mūsų prigimtinė savybė. Tad neapibrėžtumas, kaip vaizdinė-psichologinė meno manipuliacija, parodoje priverčia stabtelėti ilgėliau, įsižiūrėti į detales, pakontempliuoti kylančias emocijas.

„Šią dešimties autorių ekspoziciją įsivaizdavau ir kūriau kaip sudėtingą darinį, susvarbindama meno įvairovę be konkrečios temos suflerio. Menas pateikiamas kaip naujienų srautas, žinios ir žiūrovas kviečiamas į apžiūrą, peržiūrą, tikintis maksimalaus atidumo ir žiūros gilumo. Lankytojai tampa kūrėjais taip pat, nes jie perkelia menininkų idėjas į savo apmąstymų, prasmių lauką, tai naujinantis gyvenimą nematerialusis kapitalas. Patikinu, kad bus netikėtumų!”, – sako parodos sumanytoja galerininkė Vilma Jankienė.

Vasario 4 d. 16 val. vyks šventinis „AP galerijos“ gimtadienio renginys, kurio metu bus atidaryta ne tik ši, bet ir poeto Alio Balbieriaus „Užupio fotografijos eskizai 1994-2009“ ekspozicija.

Abi parodos įtrauktos į platesnę „AP galerijos“ gimtadieninių renginių programą ir vasarį vykstantį „SU-MENĖK“.

Bendrinti šį renginį

bottom of page