top of page

01-20, št

|

Vilnius

8 / ∞ I Ingos Dingos fotografijos paroda

Kviečiame į Ingos Dingos fotografijos parodą 8 / ∞. Parodos atidarymo renginys vyks sausio 6 d. 17 val. Renginys nemokamas.

Atidarymo renginys vyks sausio 6 d. 17 val.
Renginys nemokamas
8 / ∞ I Ingos Dingos fotografijos paroda
8 / ∞ I Ingos Dingos fotografijos paroda

Laikas ir vieta

2024-01-20 11:55 – 2024-01-21 11:55

Vilnius, Užupio g. 24, Jono Meko skersvėjis, AP galerija

Apie renginį

Paroda bus eksponuojama iki sausio 21 d. pirmajame galerijos aukšte. Lankymas nemokamas. 

Parodoje bus pristatomi du  projektai, kuriuos jungia specifinė analoginės fotografijos medija – vadinamas „momentinis“ fotopopierius. Tačiau čia bendrumas baigiasi ir skleidžiasi principiniai skirtumai.

8 / ∞ (aštuoni iš Begalybės / eight of Infinity), 2023:

Serija 8 / ∞ - tai trumpa fotografinio meninio tyrimo santrauka. 

Tai vienu metu grįžimas į fotografijos kilmę (graikų φως phos - „šviesa“ bei γραφις graphis - „teptukas“, piešimas šviesa) ir atitrūkimas nuo aiškios ar faktiškos tikrovės bei fotografo, kaip jos stebėtojo, vaidmens. Šviesa čia neatlieka tik tiesioginės objekto apšvietimo funkcijos, bet yra tapatinama su fotografijos medžiaga, taigi fotografija nėra tiesiog registro priemonė. Minimaliausiu analoginės fotografijos priemonių deriniu – jautriomis šviesai Instax fotoplokštelėmis ir nededikuotų šviesos šaltinių kontrole kuriami abstraktūs fotografiniai įrašai – kontaktiniai lumen print (fotogramos). Fotoaparatas vaizdo kūrimo procese nenaudojamas.

8 pristatomi kūriniai yra absoliučioje tamsoje, aklai sukurtos ryškių spalvų miniatiūrinės abstrakcijos, chameleoniškai prisitaikančios prie žiūrovo vaizduotės ir sužadinančios atpažįstamų vaizdinių iliuzijas – nuo tariamo vaizdo per mikroskopą iki išjausto kalnų peizažo. Šešios iš miniatiūrų išdidintos ~10 kartų, vienas darbas susideda iš keleto fiziškai, panoramos principu, sujungtų vaizdų, o vienas tarsi „gatvės fotografijos“ kadras eksponuojamas originaliu formatu, kartu pristatant ir 2 cm nesiekiančius „nuotraukos herojus“.    

Skaidri ir neapibrėžta begalybės (∞) sąvoka, kaip daugybės atliktų bandymų ir nesibaigiančių šio metodo kūrybos galimybių visuma, priešpastatoma baigtiniam kūrinių, atrinktų parodai, skaičiui ∞.

Sentimentų banga, 2020:

„Sentimentų banga“ yra įvietintas kūrinys, pandemijos karantino įkarštyje eksponuotas Prospekto galerijos lange. Net 475-ios originalios analoginės momentinės nuotraukos mozaikos principu suformuoja vientisą abstraktų pointilistinį paveikslą – kažkam tai jūros banga, laižanti pakrantės smėlį, kažkam – audringas dangus virš kopų. Tuo tarpu fragmentuose užfiksuoti Vilniaus Žvėryno rajono mediniai namukai, tačiau ne bet kokie, o spalviškai atitinkantys marinistinę spalvų paletę – idėją įkvėpė itin dažnos Žvėryne ryškios „jūros“ spalvos – mėlyna, žydra, turkio, smaragdo, žalia. Istoriškai Žvėrynas buvo „kurortiniu“ Vilniaus priemiesčiu, todėl emocinė paralelė su pajūriu išryškėja dar labiau. Kaip vizualiai įdomiausia kiekvieno namo dalis užfiksavimui buvo pasirinkti langai – sujungiantys ne vien tiesiogiai pastato išorę ir vidų, bet ir realybės bei svajonių pasaulius. Iš spalvotų kvadratėlių sudėliotas vaizdas savo forma ir baltu rėmeliu primena gigantišką momentinės fotografijos nuotrauką. Smalsesniam ir pastabesniam žiūrovui mozaikoje paslėpti keletas "kitokių" fragmentų: namelis iš Neringos, pandemijos grimasos Žvėryne, merginos portretas iš Nidos ir pan. Sentimentalus turinys – mediniai, neišvengiamai vis nykstantys, degantys, griaunami, neatpažįstamai pertvarkomi Žvėryno namukai, greit liksiantys vien tik nuotraukose ir nostalgiškuose prisiminimuose, ir jūros ilgesys čia susijungė į „Sentimentų bangą“. 

Apie autorę: 

Inga Dinga yra vilnietė fotografė, kūryboje daugiausia naudojanti analogines fotokameras ir camera obscura techniką. Nuo 2013 m. – viena iš LAFA (Lietuvos Analoginės Fotografijos Asociacijos) steigėjų, nuo 2019 m. - Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų klubo narė. Pastaruoju metu tyrinėja galimybes išeiti už tradicinės fotografijos ribų, panaudojant kitų meno rūšių elementus ir technikas konceptualių meno objektų kūrimui. Dalyvavo virš 100 įvairių fotografijos parodų ir projektų, festivalių ir spausdintinių bei virtualių publikacijų Lietuvoje ir užsienyje, yra keleto nacionalinių ir tarptautinių fotografijos konkursų nominantė ir laureatė, kelių grupinių parodų organizatorė ir kuratorė, penkių personalinių parodų autorė. 

Projektai įgyvendinti su Kultūros Tarybos stipendijomis kūrybinei veiklai, projektų partneris: Fujifilm Lietuva.

Bendrinti šį renginį

bottom of page